תוכניות מיוחדות

לפתוח את הדלת | שנה למותה של רונית מטלון

שיחה עם ד"ר סיגל נאור פרלמן, המשוררות והעורכות ריקי כהן ולי ממן, על הספרים האהובים ועל רונית שלהן.

לזכרו של עמוס עוז – שיחות עם יוצרים צעירים 30.12.2018
שיחה עם סופרים צעירים על עמוס עוז שלהם. משתתפים: יונתן ברג, ג'וליה פרמנטו, עידו גפן ושמעון אדף.  

נופל מחוץ לזמן . מאי 2017

שני אמנים בעקבות ספרו של דוד גרוסמן, שנכתב לאחר נפילתו של בנו אורי במלחמת לבנון השנייה. משתתפים: הבמאי והשחקן יחזקאל לזרוב, שיצר את הצגה בתאטרון "גשר" בעקבות הספר והמוזיקאית הילה כהן אלעזר, בתו של רמטכ"ל יום הכיפורים דדו אלעזר, שהלחינה קטעים מן הספר ויצרה את האלבום "נופל מחוץ לזמן". 

שיח לוחמים: 50 שנה אחרי
במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים, אני חוזרת לספר המכונן "שיח לוחמים" ומפרקת בזה אחר זה את המוקשים החברתיים והפוליטיים הזרועים בין דפיו. משתתפים: אבישי גרוסמן ועלי אלון, שלחמו בששת הימים והשתתפו בשיחות שהתפרסמו בספר; יניב שפירא, מנהל המשכן לאמנות בעין חרוד, בנו של עורך הספר אברהם שפירא; והאוצר של התערוכה "אופוריה" במלאת 50 שנה למלחמה; הבמאית מור לושי, יוצרת הסרט "שיח הלוחמים – הסלילים הגנוזים" (YES) 

הגברים כותבים בלילה
הגבריות הישראלית, תמיד חסתה בצל השירות הצבאי. גברים שחונכו לנצור את הכאב ולהמשיך הלאה, כתבו, ציירו וניגנו את יצירת הלוחמים השותקים. שיחה עם הפסיכולוג ד"ר גבריאל בוקובזה, מחבר הספר "הדרמה של הגבריות החדשה"; המוזיקאי ישראל כסיף, שיצר ביחד עם רובי קפלן את אופרת הרוק "ילד תוף"; והסופר והמוזיקאי חגי ליניק אח שכול שספריו עוסקים בתרבות השכול הישראלית.